Hizmetlerimiz

UZAKTAN SİSTEM VE VERİTABANI YÖNETİMİ

Uzman veritabanı ve sistem yöneticilerinin maliyetlerinin yüksek olması nedeniyle , çoğu şirketler , ya bu kadroda çalışan bulundurmamakta ya da daha az uzmanlığı olan kişilerle çalışmaktadır. Her iki durumda da gerekli tedbirler alınmadığından ya da ön görülmediğinden ciddi sorunlar yaşanmakta hatta veri kaybı sistem kesintisi gibi istenmeyen olaylar yaşanmaktadır. Uzaktan veritabanı ve sistem yönetimi, ek yardım veya sistem ve veritabanlarının aktif yönetimini tamamıyla yapılmasını isteyen kuruluşlar için mükemmel bir çözümdür.

Maliyetleri düşürür :
Uzaktan yönetim ile , bu işi için dedike kadrolu eleman çalıştırmak zorunluluğu olmayacaktır. Bu da maaş , prim gibi giderlerden tasarruf etmenize yarar.

7/24 Servis kullanılabilirliği :
Uzaktan yönetim ile sistemlere ve veritabanlarına her an kısa sürede müdahele edilebilir durumda olunmaktadır. Bu şekilde 7/24 hizmet alınabilir.

Plansız kesintileri azaltır :
Uzantan yönetim servisleri ile plansız aksama süresini azaltabilir ve müşteri beklentilerini karşılayabilirsiniz.

Uzaktan yönetim hizmetleri, sistemlerinizin her zaman en iyi şekilde çalışmasını sağlayarak, planlanmamış duruş sürelerini önemli ölçüde azaltır. Ek olarak, kurum içi beceriler sınırlı olduğunda veya mevcut olmadığında yardım sağlayan alanında uzman yöneticilerden uzman bilgilerine doğrudan erişim sağlar.

Uzaktan yönetim hizmetleri ile çok daha verimli çalışma sağlanabilir.

Bu hizmet ile :

  • 7/24 hizmet sunulmaktadır.
  • Veritabanı ve sunucu performanları iyileştirilir.
  • Sorgu iyileştirmeleri yapılır.
  • Yedekleme ve yedekten dönme işlemleri yapılabilir.
  • Güvenlik ve kullanıcı işlemleri yapılabilir.
  • Düzenli sistem ve veritabanı bakımları yapılır.
  • Yıllıki aylık yada haftalık sağlık kontrolleri yapılır.
  • Gerekli yazılımlar , yamalar kurulubilir ve sürüm yükseltme işlemleri yapılır.
  • Gerçek zamanlı monitör işlemleri yapılır.
  • Sistem ve veritabanı ile ilgili düzenli raporlar hazırlanır.

Kadrolu bir çalışanın yapabileceğinden daha da fazlasının sunulduğu uzaktan yönetim hizmetleri her geçen gün yaygınlaşmaktadır.

YEDEKLEME ÇÖZÜMLERİ

İnteriva Bilgi Teknolojileri olarak, üretici bağımsız olacak şekilde, ortamda kullanılan yazılım ve donanım ürünü ne olursa olsun gelen talepleri karşılamak amacıyla DELL, Veeam, CommVault, Veritas ve Oracle donanımsal/yazlımsa yedekleme çözümler için destek imkanı sağlıyoruz.

Sunucu sistemlerinin yedeğinin alınmasından ve tüm veri merkezinin yedeklenmesini sağlayan çözümlerimiz ile kesintisiz hizmet vermekteyiz.

Yedekleme projelerinde ve yedekleme çözümleri içeren büyük çaplı projelerde geleneksel teyp üniteleri ile başlayan, teyp kütüphanelerine ve sanal teyp kütüphanelerine uzanan ürün portföyünü istekleriniz doğrultusunda konumlandırıyoruz.

Yedekleme çözümlerimizde kullandığımız donanımlara uygun bakım ve destek hizmetleri için hızlı bir şekilde entegrasyonunu sağlıyoruz.

Hizmetimiz hakkında detaylı bilgi ve randevu için bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Telefon : + 90 312 999 56 34
E-Posta : info@interiva.com.tr